Bitlis Hizan ilçesine geçici görevle atanan Kaymakam Bülent Hamitoğlu'ndan boşalan göreve Samsun Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca atandı. Peki Can Kazım Kuruca Kimdir?

Can Kazım Kuruca

Can Kazım Kuruca

2016 Yılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile ilçemize atanan Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA, 16.12.2016 Cuma günü ilçemizdeki görevine başladı. 1981 Samsun doğumlu olan Sayın Can Kazım Kuruca aslen Giresun Tirebolu’ludur. 1998 Ümraniye Anadolu Lisesi mezunu olan Kuruca, aynı yıl Galatasaray Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünü kazanmış ve 2004’de mezun olmuştur.

Kariyeri

Kariyeri

2005 yılında askerlik görevini ifasını takiben özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Özel sektörde farklı şirketlerde çeşitli görevlerde bulunan Kuruca, 2009 yılında istifa ederek, aynı yıl açılan sınavla mülki idare amirliği mesleğine intisap etmiştir. 

Kars kaymakam adayı olarak sırasıyla Kars valiliği il stajı, Samsun Çarşamba refiklik stajı, Afyonkarahisar teftiş stajlarını tamamlayan Kuruca, vekâleten Burdur Gölhisar kaymakamlığı yapmıştır. Ankara Goethe Enstitüsü’nde Almanca eğitimi almasını müteakip bir yıl süreyle Almanca bilgisini geliştirmek ve Almanya’nın idari yapısıyla ilgili bilgi edinmek üzere Hamburg’da yurt dışı stajını tamamlamış, yurtdışı stajı dönüşünde Balıkesir Marmara Adası’nda vekâleten, 2013 Samsun ili ayvacık ilçesinde görev yapmıştır. Eda hanımefendi ile evli olup Ece ve Masal adında iki kız evlada sahip olan KURUCA, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir. 

Gergerim.com olarak yeni kaymakamımıza yeni görevinde başarılar ve Gerger için faydalı olmasını dileriz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları