21. Yüzyılda Adıyaman ili için ayıpsanacak bir durum, Su içinde susuzluk çeken bir mezra.

21. Yüzyılda Adıyaman ili için ayıpsanacak bir durum su içinde susuzluk çeken bir mezra. Adiyaman ili Gerger ilcesi Kaşyazı köyü Doşnik mezrass yerde bir karıstan fazla kar olmasına ragmen eşek sırtında tizanteri ve mikrop yuvası olan ceşmeden su olmadığı için sağlıklarınıda hiçe sayarak evlerine su taşıyorlar.

 Bu  konuda bizimle irtibata geçen köylülerden Şeymus Can;

 "Köyümüz bu seneninde kurak geçmesi ile birlikte bahar aylarından beridir su sıkıntısı cekiyor. Baş vurmadığımız kapı kalmadı. Herkes bu çığlığımıza kulak tıkadı. Sadece Gerger Belediye Başkanı yaz boyunca itfaiye ve su tanklarını yolluyarak ihtiyacımızı azda olsa gideriyordu. Allah kendisinden razı olsun. Lakin taşıma su ile değirmen dönmez diye birde atasözümüz vardır. Kışın iyice bastırması ile sıkıntıız hat safhaya ulaştı. Sizin aracılığınızlada olsa bir kez daha seslenmek istiyorum kamuoyuna.

  Mezramız yaklaşık 40 haneye yakın 100 ün üzerinde bir nufusa sahiptir. Fakat su çoğu haneye verilirken sadece Benimle birlikte birkaç haneye verilmemektedir. Bizler köylü olarak oylarımızı AK Parti'ye verdik. AK Parti ilçe başkanı da bizim köylü biz bu cezayı hak edecek ne yaptık. Sayın vekilimiz Ahmet Aydın. Mecliste oturumları güzel güzel yönetiyor ülkenin geleceği için alınan en kıritik kararlarda kürsüden Adıyamanımızı en iyi şekilde temsil ederken Adıyaman'ın Gerger ilcesinde bekes (yetim) kalmış bu köyün sorununa neden çare olmuyor. Halimiz ortadadır. Kimse bunu yalanlayamaz vede inkarda edemez. Gelip yerinde göremiyorsa aha size resimler. Çocuklarımız bugün yarın Tifo dizanteri gibi hastalıklara kapılsalar ne yapacağız. Bunu bile bile bu kirli sudan içmek zorunda kalıyoruz. Lütfen susuzluğumuza bir care olun ey yetkililer. Sayın Kaymakamımız, Sayın Valimiz, Hükümetimiz halkının bu çaresizliğine çare bulsun, bizim zaruri olan bu ihtiyacımızı gidersin" dedi.

Haber: Hasan ASLAN

Suyun Taşındığı Çeşme

Suyun Taşındığı Çeşme

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları